Informacje BIP

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

15-03-2018

Gmina Ropczyce kontynuuje współprace z rodzinami, których dzieci zakwalifikowały się do programów "Przeciwdziałanie wykluczeniu... więcej

Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w...

15-03-2018

14 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ropczycach odbyło się spotkanie Burmistrza Ropczyc z członkami Zarządu... więcej

Młodzież z wizytą w Urzędzie

14-03-2018

13 marca br. Urząd Miejski w Ropczycach odwiedzili kolejni już uczniowie, tym razem ze Szkoły Podstawowej Nr 5 więcej

Informacja dot. spotkań środowiskowych

13-03-2018

Zmiana terminu spotkania na os. Śródmieście więcej

Gminny Dzień Kobiet

09-03-2018

8 marca br. w Centrum Kultury im. J. Mehoffera w Ropczycach odbył Gminny Dzień Kobiet więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie...

08-03-2018

Dzień Bezpiecznego Internetu jest corocznie obchodzony na całym świecie w lutym. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na... więcej

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

07-03-2018

Nowa edycja programu Fundusz Inicjatyw Europejskich. 60 mln zł do podziału! więcej

Program "Przyjazny Dom" na rok 2018

07-03-2018

Program PRZYJAZNY DOM dla osób fizycznych realizujących inwestycje z zakresu ochrony środowiska więcej

Aktualności

Ropczycka Gala Sportu 2018

26-02-2018

W Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się  XII  Gala Sportu „Najpopularniejsi w Ropczyckim Sporcie 2017”. Spotkanie to inicjatywa Samorządu oraz Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji, która pozwala na podsumowanie dokonań sportowych za poprzedni rok, integruje ludzi sportu, którzy poświęcają swój wolny czas dla jego dobra, jak również moment w którym można pokazać dorobek ostatniego roku i osiągnięcia sportowe ropczyckich sportowców i działaczy. To również okazja by pochwalić się rozwojem bazy sportowo-rekreacyjnej w naszej gminie, a także złożyć podziękowania wszystkim sponsorom.

Burmistrz Bolesław Bujak po oficjalnym otwarciu gali podsumował rok 2017 i życzył osiągania jak najlepszych wyników w kolejnych latach. Zaznaczył również, że Samorząd Ropczyc dołoży wszelkich starań aby wraz z sukcesami sportowymi poszły kolejne inwestycje na modernizację i budowę bazy sportowej w naszej gminie. Podczas spotkania goście zapoznali się z działalnością Ropczyckiego Centrum Sportu i Rekreacji. Dzięki staraniom Samorządu wszystkie obiekty RCSiR są na bieżąco modernizowane. Największą inwestycją z dziedziny sportu i rekreacji w roku ubiegłym była budowa przyszkolnych boisk sportowych o sztucznej nawierzchni przy szkołach w Małej, Gnojnicy Dolnej, Gnojnicy Woli, Niedźwiadzie Dolnej i Niedźwiadzie Górnej. W roku bieżącym największą planowaną inwestycją będzie budowa nowej hali widowiskowo-sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 1. Obiekt ma służyć dzieciom i młodzieży szkolnej, klubom sportowym oraz stowarzyszeniom promującym miasto i gminę Ropczyce.

Najlepsi w poszczególnych kategoriach:
Zawodnik Roku Seniorzy:
1. Mariusz Wiktor
2. Magdalena Macios
3. Bartosz Marć

Młodzieżowy Zawodnik Roku, sporty drużynynowe 
1. Patryk Gruszka
2. Adrian Góra
3. Kacper Ligęska

Młodzieżowy Zawodnik Roku, sporty indywidualne
1. Hubert Dęborowski
2. Hubert Kośkiewicz
3. Patrycja Jezuwid

Trener Roku Seniorów, drużyny seniorów
1. Andrzej Jedynak
2. Piotr Podpora
3. Wojciech Duduś

Trener Roku Grup Młodzieżowych, sporty drużynowe
1. Grzegorz Laska
2. Łukasz Chmura
3. Sławomir Hebda


Trener Roku Grup Młodzieżowych, indywidualne
1. Tomasz Pociask
2. Andrzej Jedynak
3. Krzysztof Ździebko

Działacz Roku
1. Przemysław Kulig
2. Arkadiusz Bęben
3. Dariusz Kipa

Prezes Roku
1. Adam Wojdon
2. Krzysztof Waszczuk
3. Augustyn Olech

Wyróżnienia za wybitne osiągnięcia sportowe oraz promocję Ropczyc na arenie międzynarodowej otrzymali sumocy Klaudia Pieprzak, Karolina Pieprzak z Syreny Gnojnica Wola oraz Magdalena Macios i Hubert Dęborowski z LUKS Lubzina, medaliści mistrzostw kraju, Mistrzostw Europy i światowych zawodów. 

Wyróżnieniem za wychowanie wielu pokoleń wybitnych sportowców oraz propagowanie kultury fizycznej na terenie Gminy Ropczyce uhonorowani zostali Mariusz Wiśniewski, Marek Ochmański wychowawcy młodzieży, nauczyciele wychowania fizycznego, oraz Ryszard Galas, wieloletni piłkarz i trener Błękitnych Ropczyce.

Nagrodzono również uczestników XII Edycja Turnieju Firm  i Zakładów Pracy z cyklu Grand Prix ”Sprawność = Efektywność 2017” gdzie zwyciężył zespół Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ropczycach.

Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: