Informacje BIP

Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu

15-03-2018

Gmina Ropczyce kontynuuje współprace z rodzinami, których dzieci zakwalifikowały się do programów "Przeciwdziałanie wykluczeniu... więcej

Posiedzenie Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w...

15-03-2018

14 marca br. w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Ropczycach odbyło się spotkanie Burmistrza Ropczyc z członkami Zarządu... więcej

Młodzież z wizytą w Urzędzie

14-03-2018

13 marca br. Urząd Miejski w Ropczycach odwiedzili kolejni już uczniowie, tym razem ze Szkoły Podstawowej Nr 5 więcej

Informacja dot. spotkań środowiskowych

13-03-2018

Zmiana terminu spotkania na os. Śródmieście więcej

Gminny Dzień Kobiet

09-03-2018

8 marca br. w Centrum Kultury im. J. Mehoffera w Ropczycach odbył Gminny Dzień Kobiet więcej

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie...

08-03-2018

Dzień Bezpiecznego Internetu jest corocznie obchodzony na całym świecie w lutym. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na... więcej

Fundusz Inicjatyw Obywatelskich 2018

07-03-2018

Nowa edycja programu Fundusz Inicjatyw Europejskich. 60 mln zł do podziału! więcej

Program "Przyjazny Dom" na rok 2018

07-03-2018

Program PRZYJAZNY DOM dla osób fizycznych realizujących inwestycje z zakresu ochrony środowiska więcej

Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej

08-03-2018

Dzień Bezpiecznego Internetu jest corocznie obchodzony na całym świecie w lutym. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu celebrowało 135 państw. 
 
Szkoła Podstawowa w Niedźwiadzie Górnej również przyłączyła się do organizacji tego przedsięwzięcia. 20 lutego wszyscy wychowawcy od przedszkola do gimnazjum zaangażowali się, by Dzień Bezpiecznego Internetu 2018 został przez dzieci dobrze i owocnie przeżyty. Każda klasa wykazała się inicjatywą mającą podkreślić, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za cyfrowe bezpieczeństwo. 

Tego dnia szkoła gościła również policjantów Komendy Powiatowej Policji z Ropczyc, którzy przedstawili dzieciom i młodzieży niebezpieczeństwa związane z Internetem, informując jednocześnie, gdzie szukać pomocy w razie niepokojących sytuacji. Bardzo ważne jest, żeby każdy już od najmłodszych lat uczył się reagować na nielegalne treści pojawiające się w sieci. Istotne jest, aby nie pozostawać obojętnym na cyberprzemoc, gdyż tylko poprzez aktywne działanie możliwe jest zbudowanie bezpiecznego Internetu. 

Nauczycielka informatyki, Pani Małgorzata Śliwa, która uczestniczyła 6 lutego w konferencji w Warszawie pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci” opowiedziała uczniom, z jakimi niebezpiecznymi treściami mogą spotkać się w Internecie. Jedną z przedstawionych form był flejm czyli kłótnia internetowa zwana czasem „wojną na obelgi”. Jest to seria wiadomości celowo wrogich lub obraźliwych wysyłanych na grupę, listę dyskusyjną czy forum dyskusyjne. Jest jednym z najczęstszych pogwałceń netykiety. Kolejną formą jest trolowanie (trolling)  polegające na prowokowaniu innych użytkowników celem zdenerwowania ich oraz wywołania bezcelowej kłótni. Największym zagrożeniem jest jednak hejt – pogardliwy, złośliwy komentarz internetowy. 

Na koniec Pani Małgorzata Śliwa oraz wychowawcy na lekcjach podkreślili, że szacunek jest ważny w sieci nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby. Słowa, które umieszczamy w sieci naprawdę mają moc. Słowami możemy zarówno kogoś zbudować jak i zniszczyć. 
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: