Informacje BIP

Ferie 2019

05-02-2019

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież do aktywnego korzystania z różnych zajęć podczas ferii. więcej

Nadal brak dotacji do unieszkodliwiania azbestu

18-02-2019

Informujemy, że w bieżącym roku jak też w 2018, WFOŚiGW w Rzeszowie nie podjął działania nad dotowaniem wyrobów zawierających... więcej

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera w celu wspólnej...

07-02-2019

Ogłoszenie otwartego naboru na partnera w celu wspólnej realizacji projektu. więcej

Warsztaty muzyczne

05-02-2019

Centrum Edukacji Muzycznej Music Team w Ropczycach zaprasza na warsztaty muzyczne pod patronatem Burmistrza Ropczyc Bolesława... więcej

Otwarcie Centrum Integracji Społecznej i Świetlicy Wsparcia...

04-02-2019

30 stycznia 2019 r. na os. Witkowice otwarte zostały Centrum Integracji Społecznej i Świetlica Wsparcia Dziennego "Dorastanie z... więcej

Ropczycka Gala Sportu 2019

04-02-2019

1 lutego br. w Centrum Kultury w Ropczycach odbyła się XIII Gala Sportu „Najpopularniejsi w Ropczyckim Sporcie 2018” więcej

Podkarpackie tablice i inskrypcje: Józef Mehoffer

01-02-2019

Film TVP3 Rzeszów o życiu i twórczości urodzonego w Ropczycach wybitnego artysty Józefa Mehoffera więcej

ARiMR rozpoczyna przyjmowanie wniosków o przyznanie pomocy na...

01-02-2019

Od 31 stycznia do 1 marca 2019 r. odbędzie się nabór wniosków w ramach Poddziałania "Wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów... więcej

Aktualności

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

06-12-2018

Jednym z priorytetów Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce na obecną kadencję jest ochrona środowiska. Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym zadaniem będzie budowa wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. Gmina Ropczyce jest zwodociągowana w 76%. Po wybudowaniu w 2014 r. ujęcia wody w Lubzinie, które umożliwiło projektowanie wodociągu w kierunku południowym naszej gminy, oraz po przedłużanych w czasie konsultacjach w uzyskaniu zgód od mieszkańców, wykonany został projekt techniczny wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. W roku 2017 złożony został wniosek o dofinansowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomimo uzyskania maksymalnej liczby punktów w kryteriach, w których nasza gmina się kwalifikowała, nie udało się zdobyć dofinansowania.  W roku bieżącym złożony został kolejny wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie budowy wodociągu, który przeszedł już ocenę formalną. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi początkiem 2019 r. Ze względu na coraz częstsze braki wody w studniach, Samorząd Ropczyc jest zdeterminowany, by rozpocząć w 2019 r. I etap budowy wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada nawet w przypadku braku otrzymania dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych o pojemności 2x250m3 zapewniających zapas wody i pompowni wraz z zasilaniem energetycznym i rurociągiem tranzytowym Lubzina – Okonin. Realizacja projektu pozwoli na wybudowanie sieci wodociągowej na dł. 3,5 km. Głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkańców do systemu zaopatrzenia w wodę. Całkowita planowana wartość to prawie 3 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiłoby dofinansowanie z UE. Budowa wodociągu byłaby kontynuowana w kolejnych latach.
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: