Informacje BIP

Sukcesy dzieci z Niedźwiady

13-12-2018

Uczniowie klasy I Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej zdobyli I nagrodę w eliminacjach finałowych na Podkarpackim Konkursie... więcej

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy

13-12-2018

Komunikat Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy do właścicieli i zarządców budynków w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego... więcej

Podatki lokalne szósty rok bez zmian. Nieunikniony wzrost opłat...

12-12-2018

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Ropczycach podjęte zostały uchwały w sprawie określenia wysokości stawek podatków lokalnych. więcej

Wyróżnienie dla sołectwa Lubzina

10-12-2018

Rozstrzygnięcie konkursu "Piękna Wieś Podkarpacka 2018” więcej

Zmiana godzin pracy Urzędu Miejskiego w Wigilię

10-12-2018

Informujemy, że w dniu 24 grudnia 2018 r. Urząd Miejski w Ropczycach będzie czynny w godzinach 7.30 - 15.00. więcej

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

05-12-2018

Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym... więcej

Pomoc finansowa Gminy Ropczyce na zakup sprzętu medycznego

05-12-2018

W grudniu br. Burmistrz Ropczyc Bolesław Bujak podpisał umowę dotyczącą udzielenia pomocy finansowej dla Zespołu Opieki Zdrowotnej... więcej

Zarządcy dróg w gminie Ropczyce

05-12-2018

Organizacja zarządzania drogami publicznymi na terenie Miasta i Gminy Ropczyce więcej

Aktualności

Gmina Ropczyce inwestuje w ochronę środowiska

06-12-2018

Jednym z priorytetów Samorządu Miasta i Gminy Ropczyce na obecną kadencję jest ochrona środowiska. Obecnie trwa rozbudowa kanalizacji sanitarnej oraz przebudowa oczyszczalni ścieków przy ul. Masarskiej. Kolejnym planowanym dużym zadaniem będzie budowa wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. Gmina Ropczyce jest zwodociągowana w 76%. Po wybudowaniu w 2014 r. ujęcia wody w Lubzinie, które umożliwiło projektowanie wodociągu w kierunku południowym naszej gminy, oraz po przedłużanych w czasie konsultacjach w uzyskaniu zgód od mieszkańców, wykonany został projekt techniczny wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada. W roku 2017 złożony został wniosek o dofinansowanie do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Pomimo uzyskania maksymalnej liczby punktów w kryteriach, w których nasza gmina się kwalifikowała, nie udało się zdobyć dofinansowania.  W roku bieżącym złożony został kolejny wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego o dofinansowanie budowy wodociągu, który przeszedł już ocenę formalną. Rozstrzygnięcie naboru nastąpi początkiem 2019 r. Ze względu na coraz częstsze braki wody w studniach, Samorząd Ropczyc jest zdeterminowany, by rozpocząć w 2019 r. I etap budowy wodociągu Lubzina-Łączki Kucharskie-Niedźwiada nawet w przypadku braku otrzymania dofinansowania.

Przedmiotem projektu jest budowa dwóch zbiorników retencyjnych o pojemności 2x250m3 zapewniających zapas wody i pompowni wraz z zasilaniem energetycznym i rurociągiem tranzytowym Lubzina – Okonin. Realizacja projektu pozwoli na wybudowanie sieci wodociągowej na dł. 3,5 km. Głównym celem jest zwiększenie dostępności mieszkańców do systemu zaopatrzenia w wodę. Całkowita planowana wartość to prawie 3 mln zł, z czego 2 mln zł stanowiłoby dofinansowanie z UE. Budowa wodociągu byłaby kontynuowana w kolejnych latach.
Urząd Miejski | ul. Krisego 1 | 39-100 Ropczyce | tel.(+48 17) 22-10-510 | fax.(+48 17) 22-10-555
Realizacja: Ideo Powered by: